Sort by

Lucien has logged 28 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pixie

Pixie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Edit this entry  
10
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry