Sort by

Sherlock has logged 40 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Raymond & Ray

Raymond & Ray

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
God's Creatures

God's Creatures

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry