• The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • F9

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Block Island Sound

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Uncle Peckerhead

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★½

  • Arkansas

    ★★★

  • Photographer

    ★★★★

  • KingCobraJFS: Now it's a Party!

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Night Clerk

  • Emma.

    ★★★

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Monster Island

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Promare

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story

    ★★½

  • Mr. Pregnant

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Monos

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Mule

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★