Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Sweat

Sweat

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zigeunerweisen

Zigeunerweisen

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Warm Money

The Warm Money

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alice and the Mayor

Alice and the Mayor

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fake Famous

Fake Famous

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hala

Hala

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry