• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Dark Web: Cicada 3301

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • Bastille ReOrchestrated

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace

    ★★★★★

  • Money Plane

  • Hamilton

    ★★★

  • Tom Walker: Very Very

    ★★★★★

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • My Spy

    ★★★½

  • Blue Story

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Rebooted

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Escape Plan: The Extractors

  • Child's Play

  • Toy Story 4

    ★★★

  • The Final Quarter

    ★★★★

  • Liam Gallagher: As It Was

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★½