Sort by

Jessica has logged 16 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Big Boss

The Big Boss

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Seven Rooms, Kitchen, Bathroom, for Sale

Seven Rooms, Kitchen, Bathroom, for Sale

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Homo Sapiens

Homo Sapiens

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mur Murs

Mur Murs

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Casa de Lava

Casa de Lava

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
Read the review Edit this entry  
12
The French Lieutenant's Woman

The French Lieutenant's Woman

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nausicaa

Nausicaa

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Edvard Munch

Edvard Munch

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Laugh

The Last Laugh

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Third Generation

The Third Generation

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Creatures

The Creatures

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry