Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Slumberland

Slumberland

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Watcher

The Watcher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Selfish Giant

The Selfish Giant

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Song for a Raggy Boy

Song for a Raggy Boy

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Drowning of Arthur Braxton

The Drowning of Arthur Braxton

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
03
Then Came You

Then Came You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Curse of Bridge Hollow

The Curse of Bridge Hollow

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle, Lyle, Crocodile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
I Used to Be Famous

I Used to Be Famous

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Ali & Ava

Ali & Ava

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lou

Lou

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
I Came By

I Came By

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The House

The House

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Milk

Milk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
Me Time

Me Time

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dennis the Menace

Dennis the Menace

1993
×
★★
Edit this entry  
11
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Edit this entry  
01
Clean

Clean

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
City of Ember

City of Ember

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry