Lucy Alice has logged 22 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pete's Dragon

Pete's Dragon

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dahmer

Dahmer

2002
×
★★
Edit this entry  
24
The Festival

The Festival

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Milo

Milo

2012
×
★★½
Edit this entry  
18
Chicken

Chicken

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twinky

Twinky

1970
×
★½
Edit this entry  
16
Sunshine Hotel

Sunshine Hotel

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
4:00am

4:00am

×
Read the review Edit this entry  
11
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Babushkas of Chernobyl

The Babushkas of Chernobyl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Expedition Happiness

Expedition Happiness

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Model Minority

Model Minority

2012
×
Edit this entry  
07
Seven Pounds

Seven Pounds

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Waking Ned

Waking Ned

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry