• Lightyear

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Three Months

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • The Dig

    ★★

  • We Can Be Heroes

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★

  • Puparia

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

  • Canvas

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Supernova

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½