• Fire Island

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • The Staircase

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • The Girl From Plainville

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Lost City

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Marry Me

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Sharp Stick

    ★★★½

  • Dual

    ★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The King's Daughter

    ½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Dopesick

  • Diana: The Musical

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • LuLaRich

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • Malignant

    ★★★½

  • After We Fell

  • He's All That

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

  • Old

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½