• Anything Goes

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★½

  • After We Fell

  • He's All That

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Clickbait

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Respect

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Off the Rails

    ★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • All of This Unreal Time

    ★★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Good on Paper

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★★

  • The Beta Test

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★½

  • Things Heard & Seen

  • Stowaway

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Crime Scene

    ★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Outside the Wire

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Operation Christmas Drop

  • Holidate

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Pixie

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • Initiation

    ★★½

  • Freaky

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Supernova

    ★★★★