• My Policeman

  • Not Okay

    ★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Pistol

    ★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Conversations with Friends

    ★★

  • Senior Year

    ★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★

  • I Love My Dad

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • Adele One Night Only

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Free Guy

  • Ride the Eagle

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • North Hollywood

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Niall Horan: Live at the Royal Albert Hall

    ★★★★½

  • Mank

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Night Shifts

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • A Modern Farewell

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Stargirl

    ★★★★

  • Oh, Sorry

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★