Sort by

Lucy has logged 27 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★½
Edit this entry  
20
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
Read the review Edit this entry  
11
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Matthew Gray Gubler's Life Aquatic Intern Journal

Matthew Gray Gubler's Life Aquatic Intern Journal

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry