• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Help

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friday Night Dinner: 10 Years and a Lovely Bit of Squirrel

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • P!NK: All I Know So Far

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Monday

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Antebellum

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ½

  • Love Wedding Repeat

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Lamp Life

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Like a Boss

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Jack Whitehall: Christmas with my Father

    ★★½

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ½

  • Endings, Beginnings

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • How to Build a Girl

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★