lucy has logged 132 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jack Whitehall: Christmas with my Father

Jack Whitehall: Christmas with my Father

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★½
Edit this entry  
16
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★½
Edit this entry  
31
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★½
Edit this entry  
23
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★
Edit this entry  
20
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Hustle

The Hustle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crawl

Crawl

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Katherine Ryan: Glitter Room

Katherine Ryan: Glitter Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry