• The Northman

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Mare of Easttown

  • Save Ralph

  • Coming 2 America

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Just Another Christmas

    ★★½

  • The Call

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★★

  • Slalom

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • I May Destroy You

  • Gagarine

    ★★★½

  • Hollywood

  • The Secret: Dare to Dream

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Better Days

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★