Dave94 has logged 214 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Spectre

Spectre

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blame

Blame

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lawnmower Man

The Lawnmower Man

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ghostmaker

The Ghostmaker

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mortal

Mortal

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Meander

Meander

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Split Second

Split Second

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
21
The Assent

The Assent

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Ghosthunters

Ghosthunters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
I'm Dangerous Tonight

I'm Dangerous Tonight

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Crimson Rivers

The Crimson Rivers

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Escape the Undertaker

Escape the Undertaker

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beyond Re-Animator

Beyond Re-Animator

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Alone

Alone

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Night House

The Night House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
32 Malasana Street

32 Malasana Street

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Sheep

Black Sheep

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Glow

The Glow

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Amityville 3-D

Amityville 3-D

1983
×
★★
Read the review Edit this entry