by has logged 193 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Skywalker Legacy

The Skywalker Legacy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tracks

Tracks

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Deceased

The Deceased

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Tancredo - A Travessia

Tancredo - A Travessia

2011
×
Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
O Contestado - Restos Mortais

O Contestado - Restos Mortais

2012
×
Edit this entry  
13
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Finally Got the News

Finally Got the News

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Secrets of the Force Awakens: A Cinematic Journey

Secrets of the Force Awakens: A Cinematic Journey

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spook Sport

Spook Sport

1940
×
Edit this entry  
27
The Mad Doctor

The Mad Doctor

1933
×
★★★★
Edit this entry  
25
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Martin Scorsese's Quarantine Short Film

Martin Scorsese's Quarantine Short Film

2020
×
Edit this entry  
16
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
True Romance

True Romance

1993
×
Read the review Edit this entry  
11
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Crush

The Crush

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars Biomes

Star Wars Biomes

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry