• Loki

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Love & Debt

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • The Grinch

    ★★★★

  • Darrow & Darrow: Body of Evidence

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • The Truth About the Harry Quebert Affair

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Tom and Grant

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Darrow & Darrow: In The Key Of Murder

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Suicide Squad: Hell to Pay

    ★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • The Second Coming of Christ

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Doctor Who: Twice Upon a Time

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Darrow & Darrow

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • The Maus

    ½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★½

  • Death Note

    ½

  • What Happened to Monday

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Despicable Me 3

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★★★★

  • Sherlock - The Lying Detective

  • Sherlock - The Six Thatchers

  • Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Trolls

  • The Promise

    ★★★½

  • Jackie

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

  • Deadpool

    ★★★★

  • Doctor Who: The Husbands of River Song

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • 400 Days

    ★★½

  • Spectre

    ★★★½

  • Paper Towns

  • Doctor Who: Last Christmas

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★★

  • Paddington

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Doctor Who: Deep Breath

    ★★★½