luvi has logged 26 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
Read the review Edit this entry  
28
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Identical

The Identical

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Little Bitches

Little Bitches

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Brothers Grimm

The Brothers Grimm

2005
×
Read the review Edit this entry  
15
Tea with Mussolini

Tea with Mussolini

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Passengers

Passengers

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry