• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • Willy's Wonderland

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Glass

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Alcatraz

  • Venom

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Transformers: The Last Knight

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★½

  • Split

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Furious 7

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★