• Don't Look Up

    ★★★

  • House of Gucci

  • The Billion Dollar Code

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★½

  • Dune

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • Emergence Collapse

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Another Round

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Little Women

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • Thinking like a Mountain

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★½

  • Corpus Christi

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★

  • Bacurau

    ★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Everybody's Everything

    ★★★

  • System Crasher

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★½

  • Green Book

    ★★

  • High Life

    ★★★½

  • The Good Girls

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • A Land Imagined

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

  • The Harvesters

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Climax

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • El Angel

    ★★★½

  • Border

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Happy Death Day

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • I, Tonya

    ★★½