Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Rossini

Rossini

1997
×
★½
Edit this entry  
05
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Mommy

Mommy

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Edit this entry  
29
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Edit this entry  
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
The Billion Dollar Code

The Billion Dollar Code

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★½
Edit this entry  
16
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★½
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry