Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Watcher

Watcher

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tale of Cinema

Tale of Cinema

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miracle: Letters to the President

Miracle: Letters to the President

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
13 Minutes

13 Minutes

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
A Bread Factory Part Two: Walk with Me a While

A Bread Factory Part Two: Walk with Me a While

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Bread Factory Part One: For the Sake of Gold

A Bread Factory Part One: For the Sake of Gold

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Angel Guts: Red Vertigo

Angel Guts: Red Vertigo

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Man From Toronto

The Man From Toronto

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
They Live in The Grey

They Live in The Grey

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
No One Will Ever Know

No One Will Ever Know

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jerry & Marge Go Large

Jerry & Marge Go Large

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Assault

The Assault

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wet Sand

Wet Sand

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Offer

The Offer

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wrath of God

The Wrath of God

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Collision

Collision

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dragon Ball Super: Super Hero

Dragon Ball Super: Super Hero

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Father of the Bride

Father of the Bride

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Life Itself

Life Itself

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Ip Man: The Awakening

Ip Man: The Awakening

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Bird People

Bird People

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halftime

Halftime

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Horsemen

Horsemen

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Death To Summer

Death To Summer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moneyboys

Moneyboys

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jimmy Savile: A British Horror Story

Jimmy Savile: A British Horror Story

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Tomorrow Will Be Fine

Tomorrow Will Be Fine

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Second Woman

The Second Woman

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fall of the Krays

The Fall of the Krays

2016
×
Edit this entry  
11
The Rise of the Krays

The Rise of the Krays

2015
×
★½
Edit this entry  
10
Keep Sweet: Pray and Obey

Keep Sweet: Pray and Obey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Living Still Life

Living Still Life

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
We Own This City

We Own This City

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry