Sort by

Luis_989 has logged 1,204 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Apur Sansar

Apur Sansar

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rain Fall

Rain Fall

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Ballad of Lefty Brown

The Ballad of Lefty Brown

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bright

Bright

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rebel in the Rye

Rebel in the Rye

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Breathe

Breathe

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Da Sweet Blood of Jesus

Da Sweet Blood of Jesus

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pilgrimage

Pilgrimage

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Youth in Oregon

Youth in Oregon

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
California Typewriter

California Typewriter

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Farthest

The Farthest

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
How to Change the World

How to Change the World

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Battle Angel

Battle Angel

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Give My Regards to Broad Street

Give My Regards to Broad Street

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Game of Thrones - Conquest & Rebellion: An Animated History of the Seven Kingdoms

Game of Thrones - Conquest & Rebellion: An Animated History of the Seven Kingdoms

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Great Invisible

The Great Invisible

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Standing Up

Standing Up

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Cider House Rules

The Cider House Rules

1999
×
★★★
Edit this entry