Luis_989 has logged 66 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
T-Men

T-Men

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Perfectos desconocidos

Perfectos desconocidos

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Legend

Legend

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Icebox

Icebox

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
1985

1985

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
George & A.J.

George & A.J.

2009
×
★★
Edit this entry  
20
Marley & Me: The Puppy Years

Marley & Me: The Puppy Years

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Camp Nowhere

Camp Nowhere

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Foot Fist Way

The Foot Fist Way

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Speed Kills

Speed Kills

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
27: Gone Too Soon

27: Gone Too Soon

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Bride

The Bride

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Hitler's Hollywood

Hitler's Hollywood

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
LEGO Marvel Super Heroes: Black Panther - Trouble in Wakanda

LEGO Marvel Super Heroes: Black Panther - Trouble in Wakanda

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Garfield's Halloween Adventure

Garfield's Halloween Adventure

1985
×
★★
Edit this entry  
12
Another Fine Mess

Another Fine Mess

1930
×
★★★½
Edit this entry  
12
Kin

Kin

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry