Sort by

Luis_989 has logged 474 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Zero Contact

Zero Contact

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Incident

The Incident

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
A Monster With a Thousand Heads

A Monster With a Thousand Heads

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Pororoca

Pororoca

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Percy

Percy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
One for the Road

One for the Road

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Castaway on the Moon

Castaway on the Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
RRR

RRR

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Art of Loving

The Art of Loving

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Cairo 6,7,8

Cairo 6,7,8

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deception

Deception

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
It Must Be Heaven

It Must Be Heaven

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Racer and the Jailbird

Racer and the Jailbird

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Katt Williams: World War III

Katt Williams: World War III

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Valet

The Valet

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cyber Hell: Exposing an Internet Horror

Cyber Hell: Exposing an Internet Horror

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Snow Woman

The Snow Woman

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
1984

1984

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Outsiders

The Outsiders

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Painted Skin

Painted Skin

2022
×
★★
Edit this entry  
15
Little Forest

Little Forest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Exposure 36

Exposure 36

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Box

Black Box

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Your Turn

Your Turn

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
All of Me

All of Me

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
11M

11M

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Our Father

Our Father

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Firestarter

Firestarter

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Senior Year

Senior Year

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Girl From Plainville

The Girl From Plainville

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry