• Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Encanto

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★

  • Belfast

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Amparo

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Fire in My Belly

  • Cruella

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • The Power

    ★★

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★★★

  • Black Box

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★

  • CODA

    ★★½

  • Flee

    ★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • The Binding

    ★★½

  • Menarche

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • In My Room

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • The Rental

    ★★½