• Nope

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Men

    ★★★½

  • The Valet

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • ¿Y cómo es él?

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Studio 666

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★½

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Cursed

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • In the Earth

    ★★