Sort by

LuisAnthonyy99 has logged 256 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Edit this entry  
06
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★
Edit this entry  
27
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
Annabelle

Annabelle

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Edit this entry  
23
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry