Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Cruella

Cruella

2021
×
Edit this entry  
18
Coven

Coven

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
New Gods: Nezha Reborn

New Gods: Nezha Reborn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Void

The Void

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Amulet

Amulet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Devs

Devs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Edit this entry  
24
It

It

2017
×
Edit this entry  
18
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Freaks – You're One of Us

Freaks – You're One of Us

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Muse: Simulation Theory

Muse: Simulation Theory

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Edit this entry  
28
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
Edit this entry  
25
Parasyte: Part 2

Parasyte: Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasyte: Part 1

Parasyte: Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Edit this entry