Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Treze Cadeiras

Treze Cadeiras

1957
×
Edit this entry  
05
Aviso aos Navegantes

Aviso aos Navegantes

1950
×
Edit this entry  
20
Savior Complex

Savior Complex

2023
×
Edit this entry  
16
Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

2006
×
Edit this entry  
13
Para os Que Ficam

Para os Que Ficam

2023
×
Edit this entry  
12
Monster Inside: America's Most Extreme Haunted House

Monster Inside: America's Most Extreme Haunted House

2023
×
Edit this entry  
12
The Devil on Trial

The Devil on Trial

2023
×
Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
Quiz Lady

Quiz Lady

2023
×
★★½
Edit this entry  
04
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★½
Edit this entry  
01
Into the Abyss

Into the Abyss

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Edit this entry  
22
Pet Sematary: Bloodlines

Pet Sematary: Bloodlines

2023
×
★★
Edit this entry  
21
Saw X

Saw X

2023
×
Edit this entry  
15
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★½
Edit this entry  
14
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
Perfect Days

Perfect Days

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Strange Path

A Strange Path

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
NINA AND THE ABYSS

NINA AND THE ABYSS

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
The Messenger

The Messenger

2023
×
Edit this entry  
09
Cassandra

Cassandra

2023
×
★½
Edit this entry  
08
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Edit this entry  
08
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★
Edit this entry  
23
David: Story of David

David: Story of David

2016
×
Edit this entry  
21
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
Edit this entry  
20
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
Edit this entry  
20
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
Edit this entry  
20
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
Edit this entry  
20
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
Edit this entry  
20
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
Edit this entry  
20
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
Edit this entry  
20
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
Edit this entry  
19
WALL·E

WALL·E

2008
×
Edit this entry  
19
Brave

Brave

2012
×
Edit this entry  
19
Onward

Onward

2020
×
Edit this entry  
19
The Pixar Story

The Pixar Story

2007
×
Edit this entry  
16
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★
Edit this entry  
15
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Terno

Terno

2013
×
Edit this entry  
11
Náufragos

Náufragos

2010
×
Edit this entry  
11
Estátua!

Estátua!

2014
×
Edit this entry  
08
End Game

End Game

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Jackass Shark Week 2.0

Jackass Shark Week 2.0

2022
×
★★
Edit this entry  
07
Extremis

Extremis

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
Hope Frozen: A Quest To Live Twice

Hope Frozen: A Quest To Live Twice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★
Edit this entry