Luiz has logged 123 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
1408

1408

2007
×
★★½
Edit this entry  
24
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
We Are the Nobles

We Are the Nobles

2013
×
★★
Edit this entry  
13
Budapest

Budapest

2018
×
★½
Edit this entry  
12
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Silent Night

Silent Night

2021
×
Edit this entry  
04
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Celebrity Escape Room

Celebrity Escape Room

2020
×
Edit this entry  
29
All Hands on Deck!

All Hands on Deck!

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Plan B

Plan B

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★
Edit this entry  
24
The Comforting Hand

The Comforting Hand

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Uma Primavera

Uma Primavera

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Elizabeth Harvest

Elizabeth Harvest

2018
×
★★
Edit this entry  
16
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Edit this entry  
14
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★
Edit this entry  
13
The Trip

The Trip

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Henriqueta

Henriqueta

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Tsugua Diaries

The Tsugua Diaries

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Murina

Murina

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
A Sexplanation

A Sexplanation

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Superior

Superior

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
First Date

First Date

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fellini: A Director’s Notebook

Fellini: A Director’s Notebook

1969
×
Edit this entry  
27
Madalena

Madalena

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
El Planeta

El Planeta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Social Hygiene

Social Hygiene

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Eine Insel namens Udo

Eine Insel namens Udo

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Uma Fakeada no Coração do Brasil

Uma Fakeada no Coração do Brasil

2021
×
Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Toby Dammit

Toby Dammit

1968
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Edit this entry