• Curral

    ★★★½

  • The Edge of Theocracy

    ★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Vencidos da Vida

    ★★

  • Trigger

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Black Box

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Beans

    ★★★★

  • Memory House

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Athlete A

    ★★★½

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Blood Rider

    ★★★★

  • Ultras

    ★★★½

  • Days

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Shine Your Eyes

    ★★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Dinner in America

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Summertime

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★

  • The First Temptation of Christ

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Twentieth Century

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Thiago Ventura - Isso É Tudo Que Eu Tenho

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Butterflies

    ★★★

  • The Distance Between Us and the Sky

    ★★★★

  • The Jump

    ★★★½

  • Anna

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • The Nap

    ★★

  • Alien: Ore

    ★★★★

  • Alien: Specimen

    ★★★½

  • Alien: Night Shift

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Alien: Containment

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Waiting for the Carnival

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Divine Love

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★