• Senior Year

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Moonlight

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Knock Knock

  • Frozen

    ★★★★★

  • Monster High: Why Do Ghouls Fall in Love?

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★½

  • Black Swan

    ★★★★

  • Sex and the City 2

    ★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★½

  • Sex and the City

    ★★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★½

  • Amélie

    ★★★★½

  • The Shining

    ★★★★

  • Metropolis

    ★★★★½