RSS feed for Lukas
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Colonia

Colonia

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Heist

Heist

2001
×
★★★½
Edit this entry  
03
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Wall Street: Money Never Sleeps

Wall Street: Money Never Sleeps

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Taxi 4

Taxi 4

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
Taxi 3

Taxi 3

2003
×
★★★
Edit this entry  
10
Check It Out!

Check It Out!

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
½
Edit this entry  
10
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
The Words

The Words

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Edit this entry  
26
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Morris from America

Morris from America

2016
×
Edit this entry  
19
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
State of Play

State of Play

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
½
Edit this entry  
22
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★½
Edit this entry  
16
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
xXx

xXx

2002
×
★★
Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Slam

Slam

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Everest

Everest

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Suck Me Shakespeer 3

Suck Me Shakespeer 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Ride Along 2

Ride Along 2

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★½
Edit this entry  
06
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
06
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mr. Nice

Mr. Nice

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★
Edit this entry  
01
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Half Brothers

Half Brothers

2015
×
★½
Edit this entry