• In Time

    ★★★★

  • Tyrannosaur

    ★★★

  • The Ides of March

    ★★★½

  • Killer Elite

    ★★★

  • Contagion

    ★★★½

  • Our Idiot Brother

    ★★★

  • The Inbetweeners Movie

    ★★

  • The Human Centipede 2 (Full Sequence)

    ½

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★★

  • Horrible Bosses

    ★★★★

  • The Art of Getting By

    ★★★

  • Melancholia

    ★★★

  • Bad Teacher

    ★★★½

  • Sleeping Beauty

    ★★★½

  • An Island

    ★★★½

  • Another Earth

    ★★½

  • No Strings Attached

    ★★½

  • Buried

    ★★★★

  • The Debt

    ★★★½

  • Get Him to the Greek

    ★★★½

  • Cop Out

    ★★★

  • Sherlock Holmes

    ★★★★½

  • District 9

    ★★★★½

  • The Human Centipede (First Sequence)

  • Moon

    ★★★★½

  • The Duchess

    ★★★

  • Eastern Promises

    ★★★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★½

  • This Is England

    ★★★

  • The Painted Veil

    ★★★

  • Stay

    ★★★★

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★½

  • Lost in Translation

    ★★★★

  • 2 Fast 2 Furious

    ★★★

  • Cube 2: Hypercube

    ★★½

  • American Psycho

    ★★★★

  • Mission: Impossible

    ★★★

  • 1984

    ★★★½