• Crimes of the Future

  • Top Gun: Maverick

  • Deep Water

    ★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Kimi

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Benediction

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • King Richard

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

  • After Yang

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Bad Trip

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Cherry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Mass

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Mangrove

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Lovers Rock

  • The Devil All the Time

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

  • The Father

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Time

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

  • 6 Underground

  • Little Women

  • Black Christmas

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

  • Richard Jewell

  • Queen & Slim

  • Labyrinth of Cinema

  • Black and Blue

  • Terminator: Dark Fate

  • Gemini Man

  • The Irishman