Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hud

Hud

1963
×
Edit this entry  
30
Coonskin

Coonskin

1975
×
Edit this entry  
29
Personal Problems

Personal Problems

1980
×
Edit this entry  
27
French Cancan

French Cancan

1955
×
Edit this entry  
25
Daisy Kenyon

Daisy Kenyon

1947
×
Edit this entry  
20
Heat and Dust

Heat and Dust

1983
×
Edit this entry  
17
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
Edit this entry  
15
Old Joy

Old Joy

2006
×
Edit this entry  
13
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
Edit this entry  
12
Sounder

Sounder

1972
×
Edit this entry  
10
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
Edit this entry  
09
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
Edit this entry  
08
TÁR

TÁR

2022
×
Edit this entry  
28
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
Edit this entry  
25
Sympathy for the Devil

Sympathy for the Devil

1968
×
Edit this entry  
21
Veronika Voss

Veronika Voss

1982
×
Edit this entry  
19
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
Edit this entry  
18
Privilege

Privilege

1967
×
Edit this entry  
18
In the Darkness of Time

In the Darkness of Time

2002
×
Edit this entry  
17
The Woman King

The Woman King

2022
×
Edit this entry  
17
The Married Woman

The Married Woman

1964
×
Edit this entry  
15
Made in U.S.A

Made in U.S.A

1966
×
Edit this entry  
14
Contempt

Contempt

1963
×
Edit this entry  
10
Little Children

Little Children

2006
×
Edit this entry  
26
The Conformist

The Conformist

1970
×
Edit this entry  
19
Benediction

Benediction

2021
×
Edit this entry  
10
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
Edit this entry  
09
Will Success Spoil Rock Hunter?

Will Success Spoil Rock Hunter?

1957
×
Edit this entry  
06
PlayTime

PlayTime

1967
×
Edit this entry  
02
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
Edit this entry  
01
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
Edit this entry  
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Edit this entry  
29
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
Edit this entry  
28
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
Edit this entry  
27
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
Edit this entry  
26
The World

The World

2004
×
Edit this entry  
23
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
Edit this entry  
09
Petulia

Petulia

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
Edit this entry  
06
Blissfully Yours

Blissfully Yours

2002
×
Edit this entry  
04
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Gold Diggers

The Gold Diggers

1983
×
★★★★
Edit this entry  
18
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Edit this entry