Luke has logged 12 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Show Me Love

Show Me Love

1998
×
★★★½
Edit this entry  
27
Poison

Poison

1991
×
★★★
Edit this entry  
25
Youth

Youth

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★½
Edit this entry