Luke_0 has logged 220 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Over the Top

Over the Top

1987
×
Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
Edit this entry  
04
Irreversible

Irreversible

2002
×
Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
The Boy

The Boy

2016
×
Edit this entry  
12
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
Edit this entry  
08
A Life Apart: Hasidism in America

A Life Apart: Hasidism in America

1998
×
Edit this entry  
04
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
mid90s

mid90s

2018
×
Read prior review Edit this entry  
02
Friend Request

Friend Request

2016
×
Edit this entry  
01
Truth or Dare

Truth or Dare

2017
×
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Inside the Manson Cult: The Lost Tapes

Inside the Manson Cult: The Lost Tapes

2018
×
Edit this entry  
21
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★½
Edit this entry  
20
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read prior review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
Edit this entry  
17
Once Upon a Midnight Scary

Once Upon a Midnight Scary

1979
×
Edit this entry  
16
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
Edit this entry  
10
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Before I Hang

Before I Hang

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Most

Most

2003
×
Edit this entry  
04
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Toby Dammit

Toby Dammit

1968
×
Read the review Edit this entry  
02
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
High Tension

High Tension

2003
×
Edit this entry  
29
The Mind's Eye

The Mind's Eye

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Edit this entry  
17
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★★½
Edit this entry  
16
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
Edit this entry  
12
Dance, Girl, Dance

Dance, Girl, Dance

1940
×
★★★★
Edit this entry  
10
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Home Front

The Home Front

1943
×
Edit this entry  
08
The Morphable Man

The Morphable Man

2018
×
Edit this entry  
08
Carro

Carro

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Evaporated

Evaporated

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Clerks

Clerks

1994
×
Edit this entry  
04
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★½
Edit this entry  
03
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Neutral

Neutral

2018
×
Edit this entry