Luke_0 has logged 18 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
Edit this entry  
31
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
Edit this entry  
26
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Dead Body

Dead Body

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Dead Shack

Dead Shack

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★½
Edit this entry  
06
Carol

Carol

2015
×
Edit this entry  
04
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Basket Case

Basket Case

1982
×
Edit this entry  
03
By the Light of the Silvery Moon

By the Light of the Silvery Moon

1927
×
Edit this entry  
03
Ants in the Plants

Ants in the Plants

1940
×
Edit this entry  
01
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★
Read the review Edit this entry