RSS feed for Luke

Luke has logged 16 entries for family films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Prancer

Prancer

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★½
Edit this entry  
05
Captains Courageous

Captains Courageous

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Thief of Bagdad

The Thief of Bagdad

1940
×
★★★½
Edit this entry