RSS feed for Luke

Luke has logged 19 entries for horror films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Violence Voyager

Violence Voyager

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Edit this entry  
30
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
12
Braindead

Braindead

1992
×
★★★½
Edit this entry  
04
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Edit this entry  
01
XX

XX

2017
×
★½
Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Edit this entry  
24
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry