• Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • Live by Night

    ★★½

  • Fences

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Office Christmas Party

    ★★★

  • Allied

    ★★★★

  • Moana

    ★★★

  • Miss Sloane

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • The Accountant

    ★★★

  • 20th Century Women

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★½

  • The Founder

    ★★★★

  • Lion

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Sully

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • War Dogs

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★½

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Bad Moms

    ★★½

  • Jason Bourne

    ★★

  • Central Intelligence

    ★★★

  • Finding Dory

    ★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★½

  • Blood Father

    ★★★½

  • Dog Eat Dog

    ½

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Money Monster

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • Our Kind of Traitor

    ★★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★★½

  • Sausage Party

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★½

  • Other People

    ★★★

  • The Revenant

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Joy

    ★★½

  • Eddie the Eagle

    ★★★

  • Daddy's Home

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★½

  • Concussion

    ★½

  • The Big Short

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★½

  • Spectre

    ★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • Miles Ahead

    ★★

  • The Dressmaker

  • The Walk

    ★★★½

  • The Intern

    ★★½

  • The Lady in the Van

    ★★★

  • Trumbo

    ★★

  • Eye in the Sky

    ★★★★