Sort by
  • The Killer

    ★★★½

  • Elemental

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Nope

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • No Time to Die

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Knives Out

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Game Night

    ★★★

  • Blade Runner 2049

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Her

    ★★★½

  • Django Unchained

  • Drive

  • The Social Network

  • Black Swan

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Inception

  • Fantastic Mr. Fox

  • Inglourious Basterds

    ★★★½

  • The Dark Knight

  • Ratatouille

  • Kill Bill: Vol. 1

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

  • Fight Club

  • The Matrix

    ★★★★

  • Se7en

  • The Shawshank Redemption

  • Pulp Fiction

  • Better Off Dead...

    ★★½

  • Gremlins

    ★★★½

  • The Thing

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Star Wars

  • Taxi Driver

  • The Godfather