Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Buried

Buried

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ring

The Ring

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Memento

Memento

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
65

65

2023
×
Read the review Edit this entry  
28
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fast X

Fast X

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Plane

Plane

2023
×
Read the review Edit this entry  
21
F9

F9

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
In Time

In Time

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry