Sort by

Luke Poff has logged 237 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Water Horse

The Water Horse

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Freaks

Freaks

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Carter

John Carter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Buried

Buried

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Major Payne

Major Payne

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spectre

Spectre

2015
×
Read the review Edit this entry