• Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Machine Gun Kelly's Life In Pink

    ★½

  • The Man From Toronto

    ★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Hustle

    ★★★

  • Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★★½

  • Senior Year

  • Metal Lords

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Scream

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Thunder Force

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Smiling Friends

    ★★★★★

  • Mulan

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★

  • Dumbo

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★