Fish has logged 404 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Punisher

The Punisher

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Invitation Only

Invitation Only

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
Hush

Hush

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Frightening

The Frightening

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wendigo

Wendigo

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knight of the Dead

Knight of the Dead

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Storage

Storage

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rig

The Rig

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paul

Paul

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Snuff-Movie

Snuff-Movie

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Date Night

Date Night

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Skinned Deep

Skinned Deep

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fido

Fido

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bachelor Party

Bachelor Party

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Terror Trap

Terror Trap

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
Torso

Torso

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vlog

Vlog

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Bachelor Party Massacre

Bachelor Party Massacre

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cheerleader Massacre

Cheerleader Massacre

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
10
I Know How Many Runs You Scored Last Summer

I Know How Many Runs You Scored Last Summer

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Late Night Trains

Late Night Trains

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Killer Nun

Killer Nun

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Spirit Camp

Spirit Camp

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wasting Away

Wasting Away

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Frankenfish

Frankenfish

2004
×
Read the review Edit this entry  
31
Critters 4

Critters 4

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Critters 3

Critters 3

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Madison County

Madison County

2011
×
★½
Read the review Edit this entry